İade ve Değişim İşlemleri

 

Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 7 gün içerisinde iade edilecek ürünün aşağıdaki adrese gönderilmesi gerekmektedir. İade edeceğiniz ürünü, tüm fatura nüshaları ile paketi hasar görmemiş, paket açılmamış halde, ürün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, tüm aksesuarlarıyla ve iade sebebinizi faturanın arkasına yazmak suretiyle gönderim yapmanız gerekmektedir. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan kabul edilmemektedir. Ürünlerin ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. İade ürün bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Para iadenizin bankanıza bağlı olarak, kredi kartınıza yansıması iadeden sonra 10 gün sürebilir. Sipariş içinde kullanmış olduğunuz hediye çekiniz varsa çeklerinizin tamamı yeniden tanımlanacaktır.

 

İade etme süresi kaç gündür?

 

Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre kanunen 7 gün olan bu süre içerisinde iade etme hakkına sahipsiniz

 

Hangi ürünleri iade edemiyorum?

 

Etiketi kopmuş, yıkanmış, giyilmiş ürünlerde iade veya değişim olmamaktadır.

Düğün, davet koleksiyonumuzdaki ürünlerimizde iade mevcut değildir.

 

Düğün & davet koleksiyonunda değişim ve iade var mıdır?

Düğün, davet koleksiyonumuzdaki ürünlerimizde iade  mevcut değildir. Dört gün içerisinde, yaka kartı çıkarılmamış, giyilmemiş, koku sinmemiş, faturası ile gönderilen abiye ürünlerimizde değişim mevcut değildir.

 

İademi hangi adrese göndereceğim?

 

İade Adresi:

Silahşörler cad oktay cebeci sok no 1:A Bomonti-Şişli İstanbul

Gönderimleri mutlaka sürat Kargo ile yapmanız gerekmektedir. Sürat Kargo 1343777332 kod müşteri kodunu kullanarak karşı ödemeli gönderim sağlayabilirsiniz.Mng kargo dışında gönderim yaptığınız kargo şirketlerinin ödemeleri tarafınızdan karşılanırsa kargo tarafımızdan teslim alınabilmektedir.

 

 

İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

 

İade talebiyle vesnadesign.com.tr ye gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları size aittir. Siparişiniz ile birlikte gelen 2 adet faturanın arka yüzünde mesafeli satış sözleşmesi bulunan nüshasındaki iade formunu eksiksiz doldurarak gönderebilirsiniz. Yurtışı kargolarındaki değişim ve iade masraflarının yanındaki tüm oluşacak masraflar alıcıya aittir.

 

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

 

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra vesnadesign.com.tr tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 10 gün içerisinde “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır vesnadesign.com.tr un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

 

Elime ulaşan ürün için beden/numara değişimi yapabilir miyim?

 

Değiştirilmek istenen ürün stoklarımızda mevcut ise ürün değişim işlemi, iade ürün elimize ulaştıktan sonra yapılmaktadır.

 

“Elime geçen ürün kusurlu”. Ne yapmam gerekiyor?

 

Öncelikle yaşanan aksaklıktan dolayı özür dileriz. Belirtmiş olduğunuz ürün tedarikçi firma stoklarında bulunduğu takdirde, değişim yapılacak ve yeni ürün tarafınıza gönderilecektir. Ancak kampanyalarımızın stoklarla sınırlı olduğunu belirtmek isteriz. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişinizi başka bir ürünle yenilecektir.

 

Tutar iadem neden taksit taksit yapılıyor?

 

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR